De Londen Tower Hamlets Kerkhof Park wordt ook wel de ‘Tower Hamlets Cemetery Park’ en is te vinden in de plaats ‘Bow’ in het Oosten van Londen. Deze bijzondere plek is geopend in 1841 en is in 1966 gesloten voor begrafenissen. Verder kunt u er ter alle tijden gewoon nog heen om deze plek te bezichtigen. Er is namelijk een stuk land bijgevoegd en nu is het een mooi natuurgebied. De Londen Tower Hamlets Kerkhof Park is officieel geopend door de bisschop van Londen. Na de opening werden er een hoop mensen daar begraven.
Terug in de geschiedenis
Tower Hamlets Cemetery was erg populair onder mensen die uit het oosten van Londen kwamen. Er waren zo een 247.000 lichamen begraven en dat was in 1889 en daarna bleef hij nog 77 jaar open tot 1966. Het mooie is dat er zo een 30 graven zijn van 30 mensen die daar dus begraven zijn. Deze dertig mensen hebben allemaal hun eigen verhaal. Zo kunt u een mooie wandeling door het natuurpark te bewandelen. U komt over elk persoon een ander verhaal te weten. Dit is erg indrukwekkend, kan ik u wel vertellen. En wist u, dat in de Tweede wereld oorlog deze begraafplaats wel 5 keer gebombardeerd is en het park totaal verwaarloosd is geweest? Heftig! Sommige delen van de schade is zelfs nog te zien in het park. Na de Tweede wereld oorlog hebben ze veel willen renoveren. Alleen door financiële tekortkomingen en opstand van de mensen, is dit niet verder doorgevoerd in 1967.
Natuurlijk bosgebied
Sinds 1990 zijn er een aantal mensen bij elkaar gekomen uit de bevolking die het belangrijk vonden om deze plek om te toveren tot een prachtige plaats waar je kunt wandelen of even naar toe kunt vluchten om aan de werkelijkheid te ontsnappen. Zo is het nu een mooi natuurlijk bosgebied geworden wat regelmatig wordt bij gehouden. Al met al is dit een mooie plek met een mooie geschiedenis. Zeker als je je meer verdiept in de achtergrond van dit prachtige natuur gebied. Het bosgebied/park is nu aangewezen als Local Nature Reserve. Londen Tower Hamlets Kerkhof Park is geschikt voor alle leeftijden!