Kijk je ogen uit in de mooiste kerk van Oostende
Als je in Oostende bent, kun je de Sint-Petrus- en Sint-Pauluskerk niet missen. De neogotische kerk uit 1905 torent boven veel andere gebouwen uit en is zo georiënteerd dat je bij binnenkomst in Oostende direct haar monumentale voorgevel ziet . De kerk is de vervanger van de in 1896 afgebrande Sint-Pieterskerk. De vervangende kerk is een schitterend gebouw geworden, met indrukwekkende glasramen. Deze ramen vertellen de geschiedenis van Oostende, maar tonen ook heiligen, apostelen, historische figuren en Bijbelse taferelen. Het ontwerp van de kerk is gebaseerd op dat van de Dom van Keulen en de Votivkirche in Wenen. Elk detail van het ontwerp werd nauwkeurig door de architect opgetekend. Hoewel de kerk in beide Wereldoorlogen schade op heeft gelopen, is het ook tegenwoordig nog een schitterende en indrukwekkende kerk om te bezoeken.
Prestigeproject van de koning
De bouw van de Sint-Petrus- en Sint-Pauluskerk was een prestigeproject van koning Leopold II. Hij was zo enthousiast en bevlogen over het bouwen van de nieuwe kerk, dat hij door sommigen zelfs verdacht werd iets te maken te hebben met het afbranden van de oude kerk, waarvan alleen de bakstenen toren, de Peperbusse, nog over is gebleven. Koning Leopold legde in 1901 zelf de eerste steen en binnen een paar jaar stond de nieuwe kerk te pronken. Sindsdien is het een welbekende en goed bezochte plaats in Oostende.
Geef je ogen de kost
De Sint-Petrus- en Sint-Pauluskerk is aan de buitenkant een imposant gebouw en aan de binnenkant is er veel pracht en praal te bekijken. Je ziet onder andere zilveren objecten en prachtig geborduurde gewaden. In de Koninginnekapel, gelegen achter het hoofdaltaar, is het praalgraf van Louise-Marie, de vrouw van Leopold I en de eerste koningin van België, te vinden. De buitenkant van deze kapel is schitterend versierd met onder andere beelden van heilig verklaarde koninginnen. Vergeet ook zeker niet de twee prachtige orgels te bekijken. Het romantische Schijvenorgel vind je achteraan op het doksaal, terwijl je vooraan het imposant Thomas-orgel ziet. Neem zeker de tijd om alle details die in het ontwerp van de kerk ingevoegd zijn te ontdekken en te bewonderen.